Teslimat & İade Koşulları

 

İade ve Değişim Koşulları

Ürünlerimiz, mesafeli satış sözleşmesi çerçevesinde ve yasal cayma hakkı kapsamında 7 gün içerisinde iade alınabilmektedir.

Kişiye özel olarak üretilen, değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade kapsamı dışındadır.

 

Ürün İade ve Değişim Süreci

Öncelikle iade talebinizi yazılı olarak info@butiksesil.com e-mail adresine iletmelisiniz.

Talebiniz inceleyecek olan  www.butiksesil.com Müşteri Hizmetleri Servisi  24 saat içerisinde size geri dönüş yapacaktır.

Butiksesil.com  Müşteri Hizmetlerinin incelemesini takiben,size  ileteceği adrese iade etmek istediğiniz ürünü, teslim aldığınız şekliyle, ürün, fatura, sertifika, ürün kutusu, ambalajı, ile birlikte butiksesil.com’ a gönderildiğine dair Kargo Teslim Tutanağı ve diğer tüm evrak ve materyallerle, eksiksiz olarak iletmelisiniz.

Faturası olmayan siparişler iade alınmayacaktır.

İade gönderimi sırasında, kargo firmasından, veya iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelebilecek bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu ve kargo ve sigorta masrafları dahil oluşacak tüm masraflar iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği Butiksesil.com kalite ekspertiz ekibi tarafından incelenir.

İade onaylanırsa, 10 iş gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına; havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

İade tutarının kredi kartınıza yansıması bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte 1 - 7 iş günü sürebilmektedir.

İPTAL-İADE POLİTİKASI

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer v.b. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

İç giyim ürünlerinde ilgili kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iade yapılamamaktadır. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 

Teslimat Bilgileri

 

Siparişleriniz yurt içi kargo ile gönderilmektedir. Tahmini teslim süresi 1 ila 4 gün arasında değişmektedir. Takip numaranız sms ile üye olduğunuz hesaptaki numaya iletilmes ise lütfen whatsapp üstünden bizlere yazarak takip numaranızı öğreniniz. 0530 096 8228

 

Adresinizde bulunmadığınız durumda lütfen size gelen kargo takip numaranız ile gönderinizi takip ederek bulunduğu kargo şubesinden 3 gün içerisinde tesli alınız. Aksi taktirde gönderiniz firmamıza geri dönecektir. Gidiş geliş kargo zarar bedellerinizi tarafınıza yansıtmak zorunda kalabiliriz.

 

Keyifli Alışverişler…

 

Butik Sesil

 


Product successfully added to the product comparison!